KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14666211
nr 1466 6211
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Motiv från Indien. Signerad, blandteknik, 9x18, yttermått inklusive ram: 24x32
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:45:30
3/5 19:13:38
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman